Diagnostyka i czyszczenie wtryskiwaczy w silnikach Diesla i Benzynowych. Badanie wtryskiwaczy, określenie stopnia zużycia

Uwaga: Nowość w ofercie usług dla klientów indywidualnych i warsztatów samochodowych. Profesjonalne sprawdzenie parametrów w wtryskiwaczy w silnikach diesla z pomiarem parametrów pracy i wydrukiem. Oczyszczenie i płukanie mechanizmu wtryskiwacza i przywracanie fabrycznych parametrów pracy.

Układy wtryskowe współczesnych silników są coraz bardziej skomplikowane. Ma to na celu zapewnienie maksymalnych osiągów pojazdów przy jak najmniejszym zużyciu paliwa i jak najmniejszej emisji spalin.

W efekcie tego same elementy układów wtryskowych są bardzo narażone na niebezpieczeństwo uszkodzenia wynikające m.in. z powodu złej jakości paliwa, nieprawidłowo pracujących i wadliwych zespołów zasilania i powstających na nich zanieczyszczeń. Pierwsze objawy problemów w układzie wtryskowym zarówno w przypadku silników benzynowych jak i Diesla to:

  • Spadek mocy silnika- objawiający się mniejszą elastycznością silnika, gorszym przyśpieszeniem oraz ograniczoną prędkością maksymalną.
  • Nadmierne zużycie paliwa
  • Częsty powód błędów komputera sterującego
  • Zwiększona toksyczność spalin
  • Problemy z rozruchem silnika
  • Nierówna praca silnika na biegu jałowym


W przypadku samochodów z instalacją gazową LPG zanieczyszczenie wtryskiwaczy może powodować trudności z rozruchem silnika i nierówną jego pracę w samym tylko trybie zasilania benzyną.

Aby wydłużyć żywotność wtryskiwaczy i zapewnić optymalne osiągi samego silnika należy regularnie dokonywać czyszczenia układu wtryskowego. Należy to powtarzać co 20.000 km bądź przy każdej wymianie oleju.

Odpowiednia dbałość o układ wtryskowy w samochodzie powoduje, że jazda staje się prawdziwą przyjemnością , w dodatku dbamy o środowisko i oszczędzamy.

Naszą ofertę kierujemy głównie do kierowców z Warszawy, z wyszczególnieniem takich dzielnic i rejonów jak: Praga Południe, Wawer, Grochów, Mokotów oraz miejscowości okolicznych jak m.in. Sulejówek, Otwock, Józefów, Ząbki, Rembertów, ale oczywiście nie jest to żadna reguła.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.